Mini drone challenge

Apraksts

Sacensības ir pilotu veiklības lidojumi speciāli izveidotā šķēršļu trasē uz laiku. Sacensībās piedalās dalībnieki bez vecuma ierobežojuma, ar saviem droniem, ņemot līdzi sava drona lādētaju, akumulatoru uzlādei. Sacensību laikā tiks piedāvāta iespēja lidot ar organizatoru nodrošinātiem droniem (atkarīgs no reģistrēto dalībnieku skaita, šī iespēja tiks izziņota sacensību dienā).

TEHNISKĀS PRASĪBAS DRONIEM

Drons - radiovadāms kvadrokopteris ar 4 motoriem. Sacensībās drīkst piedalīties droni ar pilnu masu līdz 200 gramiem. Kategoriski aizliegts lietot oglekļa (karbona) propellerus, drošības apsvērumu dēļ. Propelleriem nedrīkst būt plaisas, un vizuāli bojājumi.

SACENSĪBU NORISES KĀRTĪBA

Sacensības sastāv no 2 kārtām un fināla lidojuma.

Dalībniekiem ir jāizlido maksimāli ātri un precīzi organizatoru izveidota trase ar šķēršļiem maksimāli īsākā laikā.

Dalībnieks stāv organizatoru noteiktā vietā - pilota laukumā. Ja dalībnieks izkāpj no pilota laukuma, lidojuma laikā, tad dotais lidojums netiek ieskaitīts. Pilota laukumu drīkst atstāt tikai pēc trases veikšanas un tiesneša uzaicinājumu to atstāt. Lidojuma laikā pilots nedrīkst izkāpt vai šķērsot pilota laukumu. Ja drons apgāžas vai avarē, tad to trasē noliek uz grīdas, horizontāli tiesneša palīgs (ja drons nav mehāniski bojāts).

Trase sastāv no starta platformas, vārtiem, karogiem un nosēšanās platformas.

Katrs dalībnieks, katrā posmā, individuāli izpilda 2 lidojumus uz laiku (atkarībā no dalībnieku skaita lidojumu skaits var būt lielāks vai mazāks).

Lidojuma veikšanai tiek atvēlētas 5 minūtes, kuru laikā jāveic pieci apļi, no kuriem tiek reģistrēts viens ātrākais aplis.

Laika atskaite sākas pēc tiesneša komandas- 3-2-1- STARTS! Lidojuma laiks tiek apturēts pēc 5 nolidotiem apļiem vai pēc 5 minūtēm, dronu nosēdinot uz finiša nosēšanās laukuma.

No visiem lidojumiem tiek izvēlēts ātrākais laiks, pēc kura tiek noteikts, vai dalībnieks piedalās sacensību finlā.

Sacensību finālam tiek atlasīti ātrākie 12 piloti, kur dalībnieki veic trīs apļu lidojumu pa divi, uzvarētājam pārējot nākamajā kārtā.